SPOTKANIE Z ALPAKAMI

Na wizytę zapraszamy Was po kontakcie telefonicznym lub jakimkolwiek innym. Dlaczego? Jest kilka powodów.
A najważniejszy z nich jest taki, że spotkanie nie ogranicza się do popatrzenia na alpaki. Chce się je pogłaskać, nakarmić przygotowanymi przez nas przysmakami, ale i dowiedzieć o nich co nieco. I dlatego opowiemy, odpowiemy i będziemy Wam towarzyszyć podczas tej wizyty. Wam – czyli nikomu innemu w tym samym czasie 🙂

Karmienie podczas wizyty w alpakarni

Alpaki nie przepadają za tłumem przedstawicieli innego niż alpaczy gatunku. Jeśli więc jesteście niewielką grupką rodzinną, przyjacielską, czy znajomą to wizyta i dla Was i dla nich będzie czystą przyjemnością. Ze względu na dobrostan zwierząt ilość spotkań w ciągu dnia jest mocno ograniczona.

I jeszcze jedna sprawa. Na wizytę zapraszamy bez Waszych czworonogów. Alpaki nie tyle boją się nieznanych zwierząt (niektóre wręcz budzą w nich naturalną ciekawość), co nie mają zazwyczaj ochoty nabywać z nimi bliższych znajomości. Jeśli z kolei poczują się zagrożone zmusimy je do zachowania obronnego i po zabawie. Trudno wtedy będzie się zrelaksować i Wam, i im. Dodatkowo nasz pozostały zwierzyniec hasający luzem po terenie może reagować podobnie.

Spotkanie trwa przeciętnie ok. 1h
Cena: 20 zł /osobę
Dzieci do lat 3 bezpłatnie

Karmienie podczas wizyty w alpakarni
Alpakoterapia

Alpaki i lamy już od kilkudziesięciu lat wykorzystywane są jako puszyści terapeuci dostarczający pozytywnych emocji i przełamujący lęki w kontaktach z otoczeniem. Stymulują rozwój zmysłów i motywują do działania.
Intensywnie pracujemy nad tym, aby nasze alpaki już niebawem mogły podejmować gości, dla których spotkanie z tymi zwierzakami będzie wspomagającą rozwój terapią. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole jako nauczyciel biologii i oligofrenopedagog,a ostatnio również alpakoterapeuta zostanie wykorzystane do przygotowania w sposób profesjonalny zajęć odpowiadających potrzebom grupy. Spotkania będą prowadzone stacjonarnie, a szczegóły podamy wkrótce.