ZAJĘCIA EDUKACYJNO – KREATYWNE

Zapraszamy na zajęcia edukacyjno-kreatywne, które przygotowaliśmy dla młodszych uczniów szkół podstawowych. To spotkanie z alpakami jako zwierzętami hodowlanymi, rozmowy o ich pochodzeniu, potrzebach i zasadach opieki, a także o niesamowitych właściwościach ich wełny. Po sąsiedzku przyjrzymy się ekologicznej hodowli krów i poznamy historię mlekiem pisaną 🙂 Będzie okazja dać upust swojej kreatywności, rozwijając spostrzegawczość, wyobraźnię, a przy okazji umiejętności manualne. Na koniec zajęć zawsze czekać będzie smaczna niespodzianka. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z uwagi na elastyczność naszej oferty i dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb grupy. To nie wszystko. Zajmując się również przewodnictwem po Bieszczadach chętnie pomożemy zorganizować resztę dnia w naszym Smolniku i okolicy bliższej lub dalszej.

Alpaki - zajęcia z rysowaniem
Magnes z alpaką do pomalowania

Jeśli grupa liczy do 15 osób


Zajęcia „Zamiast owcy” (przygotowane dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz klas IV-VI), na których dzieci poznają alpaki od najlepszej, bo bezpośredniej strony, składają się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje spotkanie z alpakami na pastwisku i w alpakarni: karmienie, głaskanie i zapoznanie z codziennymi czynnościami w hodowli tych zwierząt. Druga część to warsztaty polegające na pomalowaniu według własnego pomysłu magnesu w kształcie alpaki lub drewnianej podkładki pod kubek.
Na koniec zajęć – domowej roboty przekąska z ciepłym, bądź zimnym (w zależności od pogody) napojem.

Czas trwania zajęć: ok. 1,5 – 2 h
Cena: 30 zł /ucznia

Dodatkowe zajęcia: „Od pastwiska do sklepu – historia mlekiem pisana”, gdzie zajrzymy na pastwisko i do obory, poznamy metody doju – kiedyś i dziś, dowiemy się co to jest kanka i co dalej dzieje się z mlekiem po opuszczeniu gospodarstwa. Może uda się zamienić słówko z krówkami, zwłaszcza z tymi najmłodszymi 🙂

Czas trwania zajęć: ok. 45 min
Cena: 20 zł /ucznia

Krowa z cielakiem
Kanka w bieszczadzkiej trawie

Jeśli grupa liczy więcej niż 15 osób (max. 25)


Wówczas realizujemy zajęcia „Zamiast owcy” i „Od pastwiska do sklepu – historia mlekiem pisana” (opisane powyżej) z podziałem na dwie grupy. Częścią wspólną są warsztaty plastyczne i smaczna przekąska. Zapraszamy do kontaktu.

Czas trwania obydwu zajęć: 2,5 – 3 h
Cena: 50 zł /ucznia

Alpakoterapia - zajęcia dodatkowe

Ze względu na ograniczenie tonażu (do 3 ton) dwóch drewnianych mostów konieczne jest pozostawienie busa na początku Smolnika. Jeśli grupa nie zdecyduje się na pokonanie 3 km odcinka do alpakarni pieszo proponujemy dodatkową atrakcję i jednocześnie środek transportu – przejażdżkę wozem traperskim (20 zł /ucznia).