SPOTKANIE Z ALPAKAMI

Spotkanie z alpakami to edukacja i przyjemność w jednym. Dzięki pozytywnym emocjom towarzyszącym karmieniu, głaskaniu i przytulaniu informacje podane o dobrostanie zwierząt w hodowli, o wielbłądowatych i ich cechach z pewnością wpiszą się w pamięć długotrwałą. Pokażemy jak przetwarzamy alpacze runo od strzyży do produktu finalnego, czyli czapki lub rękawiczek. Zupełnie przy okazji wtrącimy kilka słów o kilku kurkach na wolnym wybiegu i o przydomowym ekologicznym ogródku z marchewką dla alpak na czele.

Spotkanie z alpakami

Ciągle poszerzamy naszą ofertę, więc za dodatkową opłatą możemy zaproponować południowoamerykański przysmak – pieczone banany z miejscowym bundzem. Nie mylić z Bundzem, który pewnie przy tym pieczeniu będzie nam towarzyszył. A dla tych, dla których banan z serem nawet w wyobraźni to za dużo, zawsze sprawdzi się wersja słodka z gorzką czekoladą 😊

Czas trwania zajęć: ok. 1 – 1,5 h
Cena: 15 zł /osobę

Max. 25 osób

Ze względu na ograniczenie tonażu dwóch drewnianych mostów konieczne jest pozostawienie busa na początku Smolnika. Proponujemy wówczas dodatkową atrakcję i jednocześnie środek transportu – przejażdżkę wozem traperskim (20 zł /ucznia).

Oczywiście młodzież starszych klas szkoły podstawowej bez problemu przemaszeruje 3-kilometrowy odcinek do naszej alpakarni przyglądając się jednej z najstarszych bieszczadzkich wsi. Może uda się dostrzec kawałek historii sprzed wieku.